CSM Roman – Bucovina Rădăuți: 0-2

Bucovina Radauti a urcat pe locul 4 in clasamentul seriei intai a Ligii a III-a, dupa ce a castigat miercuri, cu scorul de 2-0, pe terenul celor de la CSM Roman, intr-un meci contand pentru etapa a XXVII-a din actualul sezon. Trupa pregatita de Daniel Balan si Dorin Goian a deschis scorul in minutul 39, cand Ionesi a trimis mingea in plasa, din fata portii, dupa o centrare venita de la Alecsandru. Fundasul dreapta al radautenilor a fost si la orginea golului doi, marcat de Ungurianu, in minutul 53 al jocului.  Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Visinar, Florescu, Antonesei – Vitu, Balan, Ungurianu – Vicliuc, Stoian, Ionesi. Pe parcursul jocului au mai intrat: Tironeac, Botezat si Hîntari.

15. Metalosport Galati 25 0 0 25 2-148 -12

In runda urmatoare, Bucovina Radauti va infrunta sambata, de la ora 18.00, pe stadionul Municipal, cea de-a treia clasata in serie, FK Miercurea Ciuc.