CSM Râmnicu Sărat – Foresta Suceava: 1-1

Foresta a obtinut un singur punct in etapa a IV-a a Ligii a III-a, dupa ce a remizat vineri dupa-amiaza, scor 1-1, pe terenul gruparii CSM Ramnicu Sarat.

Formatia buzoiana a deschis scorul inca din minutul 11, in urma unui cadou facut de Cotuna, care a degajat gresit pana la Balan, iar atacantul gazdelor a inscris pentru 1-0. Aflata la al treilea meci in sase zile, trupa lui Selim Benachour a alergat dupa egalare, si-a creat cateva ocazii de gol, dar nu a reusit sa schimbe tabela pana la pauza. Gazdele au ramas in inferioritate numerica cu un sfert de ora inainte de final, iar “galben-verzii” au speculat momentul, reusind sa egaleze in minutul 83, prin basarabeanul Lungu, care a executat perfect o lovitura libera de la 20 de metri, stabilind scorul final la 1-1.

Foresta: Cotuna – Onofras, Mateciuc, Cem, Nguyen – Celeadnic, Ionescu – Lungu, Rigoni, Bouadjila – Grumezescu. Antrenori: Selim Benachour, Bogdan Tudoreanu si Mihai Gurita. Pe parcurs au mai intrat: L. Roman si Artenie.