Pașcani – FC Pojorâta: 0-2

FC Bucovina Pojorata a ajuns la 10 victorii consecutive in actualul sezon al Ligii a III-a, dupa ce a castigat ieri, cu scorul de 2-0, in deplasare, la Pascani, intr-o partida contand pentru etapa a XV-a.

Dupa o prima jumatate de ora de joc in care prudenta a fost cuvantul de ordine in ambele tabere, trupa antrenata de Danut Mandrila a reusit deschiderea scorului in minutul 32, cand Buhacianu a facut sah-mat intreaga aparare a pascanenilor si a inscris cu poarta goala. Oaspetii si-au securizat victoria in minutul 51, cand Kuruc a centrat in fata portii, de unde Rus a trimis mingea in plasa si cele trei puncte sub Rarau. “A fost un meci in care nu s-a pus problema invingatoarei. L-am controlat in totalitate”, a precizat antrenorul Danut Mandrila.

FC Pojorata: Turita – Patca, Prundean, Bolbos, Kuruc – Dutica, Stanescu, Ionita, Padurariu – Buhacianu, Rus. Antrenor: Danut Mandrila. Au mai intrat: Cherariu, Colta, Cristescu si A. Razlog.