CSM Focșani – Șomuz Fălticeni: 2-0

Somuz Falticeni a inceput sezonul de primavara cu o infrangere. Sambata, in prima etapa a returului Ligii a III-a, trupa pregatita de Geo Stanca a cedat pe terenul celor de la CSM Focsani, cu scorul de 0-2. Gruparea vranceana a deschis scorul in minutul 31, cand Madalin Predoiu s-a inaltat dintr-un buchet de jucatori si a inscris cu capul, din sase metri, dupa o centrare venita din corner. CSM Focsani si-au dublat avantajul peste cinci minute, cand Catalin Pascal a deviat o minge pana la Ionut Manu, iar mijlocasul gazdelor a marcat cu un sut pe jos din interiorul careului.  Gruparea falticeneana a avut doua ocazii bune de a marca pe stadionul “Milcovul”. Una la scorul de 0-0, la o actiune a lui Damian, si alta dupa pauza, cand nou-intratul Luchian a sutat in portarul advers.

ACS Somuz Falticeni a inceput in formula: C. Pascal – Baltariu, Kuruc, Ailenei, Neagoe – Timis, Buziuc, Mircescu – Julei, Damian, Tomescu. Au mai intrat: Luchian, Podgorodetchi si Cotiuga.