CSM Bucovina Rădăuţi joacă miercuri la Tudora, în primul tur al Cupei României

CSM Bucovina Radauti debuteaza la mijlocul acestei saptamani in faza nationala a Cupei Romaniei, formatia antrenata de Daniel Balan urmand sa joace in primul tur pe terenul botosanenilor de la ACS Transdor Tudora, intr-un meci eliminatoriu, programat miercuri, cu incepere de la orele 17.30.

Chiar daca, in acest moment, au doar 14 jucatori legitimati, iar conducerea clubului nu le-a impus un obiectiv in Cupa Romaniei, “alb-albastrii” vor sa avanseze cat mai mult in competitie. “Inca nu am reusit sa-i inregimentam pe mijlocasi Jamilu si Ungureanu de la FC Zalau. Vom merge la Tudora cu doar 14 jucatori, dar ne dorim sa ne calificam mai departe. Vrem sa avansam cat mai mult in Cupa Romaniei, sa aducem o echipa din esaloanelor superioare la Radauti”, a declarat antrenorul Daniel Balan.

Transdor Tudora si CSM Bucovina Radauti au ajuns pe tabloul national al Cupei Romaniei dupa ce au castigat fazele judetene ale competitiei din Botosani, respectiv Suceava.  Meciul dintre Transdor Tudora si CSM Bucovina Radauti va fi arbitrat de o brigada formata din centralul iesean Vlad Baban, ajutat la margini de nemteanul Ovidiu Arusoiaie si ieseanul Tudor Cornea.

Programul meciurilor din primul tur:

Transdor Tudora (BT) – Bucovina Radauti (SV)
Cimentul Bicaz (NT) – Viitorul Curita (BC)
Unirea Mircesti (IS) – CSM Pascani (IS)
FC Gîrceni (VS) – Sportul Chiscani (BR)
Vointa Cetate (BN) – ACSF “U” Cluj-Napoca (CJ)
Progresul Somcuta Mare (MM) – Rapid Jibou (SJ)
Luceafarul Decebal (SM) – CS Diosig-Bihardiószeg (BH)
FC Papauti (CV) – AFC Odorheiu Secuiesc (HR)
AS Spicul Seica Mare (SB) – ASF Zarnesti (BV)
Vointa Biled (TM) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
Soimii Lipova (AR) – Millenium Giarmata (TM)
Vointa Lupac (CS) – Inter Petrila (HD)
Recolta Danceu (MH) – Stiinta Turceni (GJ)
Dunarea Calafat (DJ) – AS Milcov (OT)
AS Colibasi (AG) – ACS Urban Titu (DB)
Gloria Gaz Metan Cornesti (DB) – FC Aninoasa (DB)
Astra Plosca (TR) – AS Mihai Bravu (GR)
Baraganul Ciulnita (IL) – FC Agricola Borcea (CL)
Regal Sport Club Ferdinand I (B) – Petrolul Ploiesti (PH)
CSO Bragadiru (IF) – ACS Înainte Modelu (CL)
CS Victoria Ianca (BR) – CSM Focsani 2007 (VN)
Viitorul Fântânele (CT) – ACS Pescarusul Sarichioi Jr. (TL)
FC Buzau (BZ) – AS Zimbrul Slobozia Conachi (GL)
ACS Surianu Sebes (AB) – Unirea Alba Iulia (AB) (nu se disputa)
Juvenes Târgu Mures (MS) – Unirea Cristuru Secuiesc (HR) (nu se disputa)
Posada Perisani (VL) – ACS Sirineasa (VL) (nu se disputa)

La faza secunda a Cupei Romaniei Timisoareana, programata miercuri, 23 august, vor participa cele 26 de echipe calificate din Turul I, plus alte 32 de echipe participante in editia precedenta de campionat a Ligii a III-a.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "CSM Bucovina Rădăuţi joacă miercuri la Tudora, în primul tur al Cupei României"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*