Bucovina – Poli Iaşi: 10-40

CSM Bucovina a incheiat sezonul regulat al Diviziei Nationale de rugby cu o infrangere, dupa ce a cedat astazi, pe teren propriu, cu scorul de 10-40 (3-26), in fata formatiei Politehnica Iasi.

Trupa lui Constantin Vlad s-a vazut condusa cu 0-14 dupa doar zece minute de joc. Cretu a redus din diferenta dupa ce a transformat o lovitura de pedeapsa in minutul 15, insa oaspetii aveau sa se distanteze pana la pauza la scorul de 3-26. Debutul reprizei secunde a apartinut tot iesenilor, care si-au mai trecut in cont inca doua eseuri transformate. CSM Bucovina a echilibrat apoi jocul, insa singurul eseu al sucevenilor a venit abia in ultimul minut al intalnirii. Stefanita Rusu a culcat balonul in terenul de tinta, iar Cretu a transformat pentru scorul final de 10-40.

Rugbystii suceveni vor reveni pe terenul „Unirea” sambata viitoare, cand vor primi, cel mai probabil, vizita gruparii CS Navodari, in primul meci din turneul play-out.