CSM Bucovina – CSM II Bucureşti: 5-59

Rugby - CSM Bucovina Suceava - CSM II Bucuresti

CSM Bucovina a incheiat sezonul 2015 al Diviziei Nationale cu o infrangere la scor, 5-59, sambata, pe terenul Unirea, in fata celor de la CSM II Bucuresti.

Intalnirea a curs intr-un singur sens in prima repriza, spre terenul de tinta sucevean, oaspetii reusind in 40 de minute sase eseuri. Cinci dintre ele au fost transformate, iar bucurestenii conduceau la pauza cu 40-0. Singurul eseu al sucevenilor a venit la trei minute de la reluarea jocului si a purtat semnatura lui Bursuc (foto). De partea cealalta, pana la final oaspetii au mai culcat in trei randuri balonul in terenul de tinta advers, doua eseuri fiind transformate.

Vezi o galerie FOTO de la meciul CSM Bucovina – CSM II Bucuresti!

Rezultatul de sambata a contat doar pentru palmares, rugbistii suceveni asigurandu-si mentinerea in Divizia Nationala inainte de meciul cu CSM II.