CJ de cros | Rezultate

Stadionul Areni a gazduit sambata trecuta etapa judeteana din cadrul Campionatului National de Cros. Organizata de catre Directia Judeteana pentru Tineret si Sport Suceava, competitia s-a desfasurat pe sase categorii de varsta copii I, II si III, juniori I, II si III, atat la masculin, cat si la feminin si a adunat la start sportivi de la sapte cluburi din judet. Cele mai multe titluri de campion judetean au fost obtinute de sportivii de la LPS Suceava, care s-au impus in 5 dintre cele 12 categorii.

Lista completa a castigatorilor:

Copile III (feminin):
1. Babiuc Daria (LPS Suceava);
2. Stioan Denisa (CSM Dorna Vatra Dornei);
3. Bostea Denisa (LPS Suceava).

Copii III (masculin):
1. Scolobiuc Dimitrie (CSM Suceava);
2. Chirac Victor (CSM Dorna Vatra Dornei);
3. Voda Ciprian (LPS Suceava).

Copii II (feminin):
1. Stratan Florina (CN “Nicu Gane” Falticeni);
2. Drobota Carmen (CN “Nicu Gane” Falticeni);
3. Holota Denisa (CN “Nicu Gane” Falticeni).

Copii II (masculin):
1. Pintilei Alexandru (CSS Gura Humorului);
2. Crîsmaru Vlad (CSM Suceava);
3. Voda Gabriel (CSM Suceava).

Copii I (feminin):
1. Vîntu Paula Alina (CSM Dorna Vatra Dornei);
2. Angelescu Diana CSM Dorna Vatra Dornei);
3. Olenici Angelica (CSS Radauti).

Copii I (masculin):
1. Mihaiescu Claudiu Daniel (CSM Dorna Vatra Dornei);
2. Pitic Florin (CSS Radauti);
3. Simionescu Valentin (CSM Dorna Vatra Dornei).

Juniori III (feminin):
1. Caziuc Simona (LPS Suceava);
2. Drobota Iustina (CN “Nicu Gane” Falticeni);
3. Marmeliuc Rebeca (LPS Suceava).

Juniori III (masculin):
1. Focsa Bogdan (CSS “Nicu Gane” Falticeni);
2. Maranduca Robert (CSS Gura Humorului);
3. Chisalita Alexandru (CSM Suceava).

Juniori II (feminin):
1. Pascar Ioana (LPS Suceava);
2. Murariu Roxana (CN “Nicu Gane” Falticeni);
3. Bucatariu Ana Maria (LPS Suceava).

Juniori II (masculin):
1. Cîrdeiu Sebastian (LPS Suceava);
2. Macovei Alexandru (LPS Suceava);
3. Iftimescu Sebastian (CSS “Nicu Gane” Falticeni).

Juniori I (feminin):
1. Strutinschi Vasilica (CSS Gura Humorului);
2. Caziuc Ramona (LPS Suceava);
3. Agafitei Georgiana (CSM Suceava).

Juniori I (masculin):
1. Marmeliuc Silviu (LPS Suceava);
2. Enache Ciprian (LPS Suceava);
3. Slevoaca Mihai (LPS Suceava).

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "CJ de cros | Rezultate"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*