Şcheia, în semifinale la 2000

Bucovina Scheia va juca maine dimineata in semifinalele “Brasov Indoor Cup”. Clubul sucevean s-a calificat in penultimul act al competitiei cu una dintre grupele inscrise la categoria de varsta 2000. Bucovina II Scheia ajuns in semifinalele turneului dupa o serie de patru victorii consecutive: 3-1 cu Academia “Gheorghe Hagi” , 3-0 cu Petrolul Ploiesti, 4-2 cu Unirea Tarlungeni si 5-1 cu CSS Resita. In lupta pentru un loc in finala, pustii pregatiti de Cornel Darman vor infrunta, joi dimineata, una dintre echipele gazda, CSS Brasovia.

Tot maine, cealalta grupa de 2000 a celor de la Bucovina Scheia va intalni Pajura Husi, pentru locurile 21-22. La categoria de varsta 2001, “galben-verzii” vor juca cu Dinamo Bucuresti, pentru locurile 11-12. In schimb, Remember Campulung Moldovenesc se afla printre codasele categoriei de varsta 2002, acolo unde formatia de la poalele Raraului a mai ramas sa lupte doar pentru a scapa de lingura de lemn a turneului.

Categoria 2000

Grupe:
Sageata Tecuci – Bucovina Scheia 1-1
Bucovina Scheia – CSM Ploiesti 1-1
LSP Banatul Timisoara II – Bucovina Scheia 2-0
Locurile 17-24:
Bucovina Scheia – CFR Timisoara 0-3
Locurile 21-24:
Bucovina Scheia – Sageata Navodari 3-0
Locurile 21-22:
Bucovina Scheia – Pajura Husi

Grupe:
Academia “Gheorghe Hagi” – Bucovina II Scheia 1-3
Bucovina II Scheia – Petrolul Ploiesti 3-0
Unirea Tarlungeni – Bucovina II Scheia 2-4
Sferturi:
CSS Resita – Bucovina II Scheia 1-5
Semifinale:
CSS Brasovia – Bucovina II Scheia

Categoria 2001

Grupe:
Bucovina Scheia – Petrolul Ploiesti 3-2
Bucovina Scheia – CSS Targoviste 1-1
Stiinta Focsani – Bucovina Scheia 0-1
Locurile 1-16
FC Benta Brasov – Bucovina Scheia 3-0
Locurile 9-16
Dinamo II Bucuresti – Bucovina Scheia 2-4 (penalty-uri)
Locurile 9-12:
CSS Craiova – Bucovina Scheia 4-1
Locurile 11-12:
Dinamo Bucuresti – Bucovina Scheia

Categoria 2002

Grupe:
CSM Ploiesti – Remember Campulung 10-2
LPS Piatra Neamt – Remember Campulung 4-2
FC Benta Brasov – Remember Campulung 2-2
Locurile 17-24:
Viitorul Abrud – Remember Campulung 9-2
Locurile 21-24:
Remember Campulung – LPS Vaslui 0-2
Locurile 23-24:
ACS Tampa White – Remember Campulung

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Şcheia, în semifinale la 2000"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*