Şcheia, argint la Indoor Cup

Bucovina Scheia a cucerit medaliile de argint la “Brasov Indoor Cup”, cu una dintre grupele de copii nascuti in anul 2000. Condusi de pe margine de antrenorul Cornel Darman, “galben-verzii” au defilat in cadrul fazei grupelor, acolo unde au inregistrat trei victorii din tot atatea meciuri jucate: 3-1 cu Academia “Gheorghe Hagi”, 3-0 cu Petrolul Ploiesti, 4-2 cu Unirea Tarlungeni. In sferturile de finala, fotbalistii suceveni au trecut, cu scorul de 5-1, de CSS Resita, pentru ca in semifinale sa elimine gruparea locala CSS Brasovia, cu un categoric 4-0. Revenita pe teren in cursul zilei de astazi, Bucovina II Scheia a pierdut marele trofeu al turneului in fata celor de la LPS Banatul Timisoara, banatenii impunandu-se in finala cu scorul de 2-0.

In schimb, cealalta grupa de 2000 a celor de la Bucovina Scheia a incheiat competitia abia pe locul 22, dupa ce nu a reusit sa obtina nici macar un succes in faza grupelor. La categoria de varsta 2001, “galben-verzii” au terminat pe locul 11, dupa ce, pe parcursul turneului au invins in doua randuri pe Dinamo Bucuresti.

FC Remember Campulung Moldovenesc, s-a aflat printre codasele categoriei de varsta 2002, formatia de la poalele Raraului terminand competitia pe locul 23 dintr-un total de 24 de echipe inscrise la start.

Categoria 2000

Grupe:
Sageata Tecuci – Bucovina Scheia 1-1
Bucovina Scheia – CSM Ploiesti 1-1
LSP Banatul Timisoara II – Bucovina Scheia 2-0
Locurile 17-24:
Bucovina Scheia – CFR Timisoara 0-3
Locurile 21-24:
Bucovina Scheia – Sageata Navodari 3-0
Locurile 21-22:
Bucovina Scheia – Pajura Husi 4-5

Grupe:
Academia “Gheorghe Hagi” – Bucovina II Scheia 1-3
Bucovina II Scheia – Petrolul Ploiesti 3-0
Unirea Tarlungeni – Bucovina II Scheia 2-4
Sferturi:
CSS Resita – Bucovina II Scheia 1-5
Semifinale:
CSS Brasovia – Bucovina II Scheia 0-4
Finala:
LPS Banatul Timisoara- Bucovina II Scheia 2-0

Categoria 2001

Grupe:
Bucovina Scheia – Petrolul Ploiesti 3-2
Bucovina Scheia – CSS Targoviste 1-1
Stiinta Focsani – Bucovina Scheia 0-1
Locurile 1-16
FC Benta Brasov – Bucovina Scheia 3-0
Locurile 9-16
Dinamo II Bucuresti – Bucovina Scheia 2-4 (penalty-uri)
Locurile 9-12:
CSS Craiova – Bucovina Scheia 4-1
Locurile 11-12:
Dinamo Bucuresti – Bucovina Scheia 1-4

Categoria 2002

Grupe:
CSM Ploiesti – Remember Campulung 10-2
LPS Piatra Neamt – Remember Campulung 4-2
FC Benta Brasov – Remember Campulung 2-2
Locurile 17-24:
Viitorul Abrud – Remember Campulung 9-2
Locurile 21-24:
Remember Campulung – LPS Vaslui 0-2
Locurile 23-24:
ACS Tampa White – Remember Campulung 0-3

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Şcheia, argint la Indoor Cup"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*