Tg. Neamţ – Sporting: 5-0

Sporting Suceava a încasat o corecţie cât de poate de zdravănă în etapa intermediară programată în Liga a III-a, pierzând cu scorul de 0-5, meciul jucat pe terenul nou-promovatei Cetatea Târgu Neamţ.

Partida a fost una fără istoric, în condiţiile în care nemţenii au deschis scorul încă din minutul 5, prin Bucătaru, iar până la pauză au mai înscris de două ori prin Bobric (‘34) şi Chirilă (‘40). Fără experimentaţii Ferariu şi Vitu în axul central al defensivei, cei doi fiind menajaţi pentru meciul viitor din cauza cumulului de cartonaşe galbene, echipa suceveană a mai încasat alte două goluri în ultimele opt minute de joc, când D. Ungureanu şi acelaşi Bobric au stabilit scorul final la 5-0.

Sporting Suceava: Afloarei – Moldovan, Kuruc, Danieliuc, Bâgu – Vornicu, Gheorghiuc, Gucianu, Nechitoaia – Ioancea, Prichici. Antrenor: Mihai Guriţă. Pe parcurs au mai intrat: Antonesei, Vicol, Longher şi Cutaş.

Un comentariu

1. Antoane cît a fost scorul:?ți-au cam scos fotbalul din cap cei de la Tg Neamț și ție și celor de la sporting.!Mîncați banii Sucevei degeaba!