Cetatea – Rapid CFR: 3-2

Cetatea Suceava a reusit vineri sa obtina prima victorie in meciurile amicale. Echipa pregatita de Ioan Radu a trecut cu scorul de 3-2 de Rapid CFR.

In confruntarea cu ceferistii, antrenorul Ioan Radu a mizat doar pe juniori si pe jucatorii veniti in probe. Dupa ce a inscris in amicalul cu Aerostar, Stanescu si-a trecut numele pe lista marcatorilor si in disputa cu Rapid CFR, deschizand scorul chiar in debutul partidei. Revenit de la Rapid, Azaharioaiei stabileste scorul la pauza : 2-0. In primele minute dupa startul reprizei secunde, acelasi Azaharioaiei scapa pe contraatac pe partea dreapta si il serveste ideal pe Golofca, care nu rateaza tinta. La acest scor, rapidistii asalteaza poarta lui Pascal si reusesc sa inscrie in doua randuri prin Burlacu si Sandu. Finalul partidei a fost tensionat, rapidistul Burlacu acuzand vehement arbitrajul.