Cetatea – FC Panciu: 1-1

Trei rezultate de egalitate in trei meciuri de pregatire in compania a trei echipe din Liga a III-a. Asa arata in momentul de fata palmaresul Cetatii in meciurile amicale din aceasta vara. Dupa 2-2 cu Rapid CFR si 1-1 cu Aerostar Bacau, echipa pregatita de Ioan Radu a remizat astazi cu FC Panciu, scor 1-1.

Cetatea a deschis scorul in minutul 23 prin Ciprian Sumanariu(foto). Atacantul a fructificat la fel ca si in amicalul cu Aerostar o centrare foarte buna venita de pe partea stanga de la Tomescu. FC Panciu a egalat la mijlocul reprizei secunde.

Saptamana viitoare, Cetatea va disputa alte trei jocuri de verificare. Miercuri la Falticeni cu FCM Bacau, joi cu FC Panciu, iar sambata din nou cu FCM Bacau, de data aceasta jocul urmand sa se desfasoare in Bacau.