Cetatea – FC Botosani: 1-2

Cetatea a pierdut astazi fara drept de apel derby-ul disputat in compania formatiei FC Botosani, scor 1-2.

“Galben-albastrii” au inceput bine partida profitand si de lipsa celor 5 titulari ai formatiei botosanene. Cel mai important moment al meciului s-a petrecut la jumatatea primei reprize. Celpan a trimis mingea in bara portii aparate de Prisaca, oaspetii au scapat pe contraatac si au deschis scorul prin suceveanul Vrabie, care a fructificat o pasa foarte buna primita de la fostul jucator al Cetatii, Caragea. Sucevenii nu si-au revenit, iar in minutul 57, botosanenii si-au majorat avantajul. Proaspat intrat in teren, Porfireanu înscrie cu capul din 6 metri după o centrare venita din lovitura libera. Scorul final a fost stabilit in minutul 85. Juniorul Duman a centrat foarte bine de pe partea stanga, iar Romaniuc a trimis cu capul la coltul lung.