Ceahlăul – Rapid Suceava: 2-1

Rapid Suceava a incheiat seria jocurilor amicale cu o infrangere in fata Ceahlaului.

„Ceferistii” au pierdut astazi , pe terenul gruparii nemtene, cu scorul de 1-2 (0-0).

Prima repriza a fost una lipsita de goluri, gazdele reusind sa deschida scorul dupa pauza, prin Golubovici, care a transformat un penalty inventat brigada de arbitri.

Ceahlaul si-a dublat avantajul la o faza fixa prin senegalezul Bebeto, aflat in probe sub Pietricica. De partea cealalta, formatia suceveana a redus din diferenta in minutul 70, cand Ionesi a finalizat cu capul o minge centrata din lovitura libera.

Rapid Suceava: Pascal – Balan, Fl. Plamada, Sava, Semeghin – Cainari, Velescu, Apetri, Lutac – Negru, I. Plamada. Antrenori: Marin Barbu si Bogdan Tudoreanu.

Au mai intrat: Artenie, Cristescu, Nastasiu, Sumanariu, Stanescu, Cerlinca si Ionesi.