Ceahlăul Piatra Neamț – Bucovina Rădăuți: 0-1

Bucovina Radauti a urcat pe locul secund in clasamentul seriei intai a Ligii a III-a, dupa ce s-a impus sambata, pe terenul Ceahlaului Piatra Neamt, cu scorul de 1-0, intr-un meci contand pentru etapa a XXIV-a. Trupa condusa de Dorin Goian si Daniel Balan a ratat doua ocazii bune de a deschide scorul in prima repriza prin Andrei Cerlinca, a carui sut centrare a nimerit bara transversala, si Liviu Busuioc, care a trimis cu capul putin peste poarta aparata de Barna. Unicul gol al intalnirii a venit in minutul 55, cand acelasi Busuioc a inscris cu un sut din marginea careului, dupa o pasa venita de la Danila. S-a terminat 0-1, iar Bucovina bifeaza prima victorie in deplasare de la startul returului, acumuleaza 47 de puncte si trece peste Otelul in clasament.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Vitu, Chirilescu, Coaja – Danila, Stanescu, Ungurianu – Cerlinca, Busuioc, Ionesi. Pe parcurs au mai intrat: Paius, Stoian, Coroama si Antonesei.