Ceahlăul II – Sporting: 1-4

Sporting Suceava a scapat de orice emotie in privinta retrogradarii, dupa ce s-a impus vineri, pe terenul din Roznov, cu scorul de 4-1, in fata echipei Ceahlaul II.

Trupa lui Mihai Gurita a luat un avantaj de doua goluri inca din prima repriza, in urma reusitelor semnate de Azaharioaie (‘7) si Nechitoaia (‘35). In partea secunda, Cainari a bifat o dubla in minutele 68 si 79, in vreme ce gazdele au marcat golul de onoare prin Mateiuc, cu un sfert de ora inainte de ultimul fluier. Scor final 4-1, iar Sporting Suceava bifeaza a 9-a victorie stagionala si acumuleaza 30 de puncte.

Sporting: Pascal – Pantea, Ferariu, Kuruc, Bagu – Azaharioaei, Apetri, Stanescu, Cainari – Nechitoaia, Gheorghiciuc. Au intrat: Pamparau, Ivan, Moldovan, Longher.

Rezultatele penultimei etape:
Ceahlaul II – Sporting Suceava 1-4
Sport Club Bacau – FCM Dorohoi 0-0
Petrotub Roman – Aerostar Bacau 1-2
CSM Moinesti – Stiinta Miroslava 3-2
Otelul II Galati – Kosarom Pascani 2-2
Bucovina Radauti a stat in acesta runda.

12.    Young Stars Panciu*    21    3    1    17    6-48    8p

In ultima runda de campionat, programata joi, Sporting Suceava va primi pe stadionul Areni vizita celor de la Otelul II Galati, in vreme ce Bucovina Radauti primeste vizita liderului SC Bacau, ambele meciuri urmand sa aiba loc de la ora 18.00.