Casandra, locul 12 la Zurich

Cristina Casandra s-a clasat pe locul 12 in finala probei de 3.000 de metri obstacole din cadrul Campionatelor Europene de atletism de la Zurich (Elvetia).

Calificata in finala cu ultimul timp, sportiva legitimata la CSM Suceava a incheiat cursa de astazi in 9 minute, 55 de secunde si 42 de sutimi. Desi a scos un timp cu cinci secunde mai bun decat cel din calificari, Cristina Casandra a fost departe sportivele care s-au luptat pentru medalii, terminand la aproape 25 de secunde de ultima ocupanta a podiumului. Cursa europeana de 3.000 de metri obstacole a fost castigata de nemtoaica Antje Moldner-Schmidt (9:29:43), urmata de suedeza Charlotta Fougberg (9:30:16) si spaniola Diana Martin (9:30:70).