Campioana cedează la Siret

Zimbrul Siret a iesit din zona locurile retrogradabile dupa ce s-a impus azi, pe teren propriu, in mod surprizator, cu scorul de 2-1, in fata viitoarei campioane, FC Pojorata, intr-un meci din cadrul penultimei etapa a actualului sezon. Gazdele si-au asigurat victoria din prima repriza, cand au marcat de doua ori prin I. Jalba si Hamceriuc, oaspetii reducand din diferenta imediat dupa pauza, prin Prundean.

Un alt meci cu cantec s-a disputat la Boroaia, unde gazdele de la Unirea au cedat, cu scorul de 1-2, in fata celor de la Viitorul Liteni, dupa un joc in care gazdele au inscris prin Olariu, iar vizitatorii au intors rezultatul dupa pauza, prin golurile lui Tomescu si Corneanu. Marea pierzatoarea a jocurilor de culise din penultima etapa este Moldova Draguseni, care a ajuns pe loc retrogradabil, dupa 2-6 la Ciocanesti.

11 Comentarii

1. In primul rand daca este un nume propiu beclea se scrie cu majuscula adica Beclea. Oricum ar fi arbitrat Beclea azi ( bine sau rau ) tu daca esti unul din arbitrii Savu ar trebui sa te lasi deoarece esti cel putin jalnic in postura de arbitru. Alergi in reluare , nu urmaresti cum trebuie faza iar ca si prezenta esti mai util ca reprezant CFR. Am vazut ca primesti si meciuri la Liga IV dar stai linistit ca nu e de nivelul tau. Te saluta un arbitru sucevean si iti recomanda sa iti gasesti alta ocupatie decat arbitrajul. O seara frumoasa !

2. aia de la boroaia cred , cand au vazut cat e scorul la iacobeni cu draguseni le-au dat meciu la aia de la liteni ! si siret – pojorata??? ce sa mai zici? cine zice ca acolo nu a fost blat nu stie ce vb!

3. pai dupa ce au cumparat atatea meciuri boroaia acuma vand si ei la altii,stati linistiti ca le da meciul si celor de la draguseni!

4. va spun sincer ca la boroia cu liteni nu a fost nici un blat ..asa cum se comenteaza pe aici..daca ati fi vazut meciul ati fi comentat altfel..in primul rand echipa din liteni a venit sa castige..au facut un joc mai bun fata de cei din boroaia..au avut in prima repriza mai multe ocazii clare de a marca.( maranda dribleaza portarul si trimite spre poarta goala..iar minge este scoasa de fundasul dreapta de la boroaia de pe linia portii ) boroaia a inscris in min 45 dupa o pasa foarte buna a lui stamate si olariu a scapat singur cu portarul si a inscris..iar in repriza a doua in urma unor greseli in apararea celor de la boroia s-au inscris doua goluri pe greseli personale..apoi liteni s-a aparat si au avut foarte multe contraatacuri..si puteau sa inscrie mai multe goluri..cei de la boroia au avut doua penalty neacordate..golul al doilea a fost inscris din offside..ceea ce putea schimba soarta partidei..deci cei care spun ca la boroaia a fost blat sunt niste oameni care nu stiu ce vorbesc..e adevarat scorul le da motive sa spuna asta..1 pauza 2 final..dar inseamna ca in liga IV nu a fost nici o rasturnare de scor..si acuma ca s-a intamplat asta, gata e blat..la meciul de la draguseni nu se vor prezenta cred ca mai bine de jumatate de echipa..pentru ca dupa meci s-au certat foarte tare se seama acestui meci..