Călăraşi – Suceava: 3-1, Brăila – Pojorâta: 2-0

Calarasi - Rapid

Liga a 2-a a programat astăzi ultimele meciuri din cadrul sezonul regulat. Cele doua reprezentante ale Sucevei, Rapid CFR si Bucovina Pojorata au pierdut meciurile sustinute, in deplasare, cu Dunrea Calarasi si, respectiv, Dacia Unirea Braila.

Rapid CFR Suceava a deschis scorul la Calarasi dupa un sfert de ora de la startul partidei, gratie unui gol marcat de Boiciuc. Gazdele au restabilit egalitatea pana la pauza, Danila trimitand mingea in propria poarta in minutul 43. Gazdele si-au asigurat victoria, cu 3-1, in repriza secunda, prin golurile marcate de Balint, in minutul 60, si Kanda, in minutul 75.

Goooooooooool! Min 44. Scor 1 la 1

Posted by Dunarea Calarasi on Saturday, 2 April 2016

Goooooooooool!!!! 3 la 1 !!!! BODO MIN 77

Posted by Dunarea Calarasi on Saturday, 2 April 2016

Bucovina Pojorata a fost invinsa cu scorul de 2-0 la Braila, dupa un joc spectaculos, in care gazdele au avut un gol anulat si au ratat un penalty. Brailenii au punctat prin Onofras, in minutul 32, si Puscasu, in minutul 85.

Daniel Vatamanu

13 Comentarii la "Călăraşi – Suceava: 3-1, Brăila – Pojorâta: 2-0"

1. In momentul asta cu rezultatele cu otelul scazute suntem pe loc de baraj ( locul 9 ) la egalitate de puncte cu balotesti , deci va fi destul de greu sa ne mentinem in a 2 a parerea mea

2. Moldovan tizul | 2 aprilie 2016 at 15:00 | Răspunde

Ia arata-ne,acuma,Moldovane cum scapi de retrogradare!Oricum,daca mai retrogradezi o data,lasa-te,apuca-te de popice,snoker,la alegere!La echipa trebuie READUS Mircea Crainiciuc,singurul capabil sa redreseze corabia fotbalului sucevean:PUNCT.

3. Cu Costel Ilie. antrenor ne indreptam sigur spre C! Ce echipa mai merge mai departe cu acelasi antrenor daca pierde acasa cu 5 la 1 ! Chiar nu este altcineva in Suceava asta in afara de Moldovan care sa se ocupe de Rapid ?? Cine a adus jucatorii in iarna asta Moldovan sau Costel Ilie ?? Aduceti -l pe MIRCEA CRAINICIUC in locul Moldovan si va fi fotbal la Suceava !

4. Florin Cristescu cred ca merita sa fie antrenorul Rapidului.

5. Plamada titular meci de meci ? Rad si curcile !

6. SA VINA MIRCEA CRAINICIUC ACUM CAT MAI AVEM O SANSA SA SCAPAM DE RETROGRADARE.AM INTELES CA SE POATE FACE TRANSFERURI PANA INCEPE PLAY-AUTUL.POATE GASIM UN ATACANT.

7. Vorbiti cu Onciu poate revine la echipa ca sa ne ajute in cele 10 meciuri ca nu avem mijlocasi ! Dati cat vrea Lozneanu ca e liber de contract si aduceti-l la Rapid ! Cautati mijlocasi si un atacant ! Vad ca Farul gaseste si transfera jucatori si acum si la Rapid nu se poate ? Sau e impotenta conducerea si v-ati resemnat cu retrogradarea ? Am o intrebare : de ce trebuie 3 antrenori la Rapid ?daca nu sunt rezultate nu mai bine cu banii aia luati un jucator in plus ? Oare ce salarii au Gurita si Andries? Oare merita banii astia ?

• Sunt jucatori o gramada,dar daca conducerea nu cauta nu aduc sau nu vor sa aduca,ce cauta hantescu ,m.negru si multi alti care dorm in teren

8. Aduceti bah jucatori nu fantome,ce dreacu,oricum ne salvam chiar si cu baraj,dar aduceti jucatori si antrenor,adiceti-l p panzaru de la braila

9. poate norocul nostru o sa fie pojorita,dar nu stiu daca o sa trecem la baraj de satu mare sau pancota.per total sportul de echipa ii mort la suceava

10. Singura solutie e Mircea Crainiciuc.Sunati-l,doar!

11. Daca vine Mircea Crainiciuc atunci el va aduce si jucatori ! Astia au adus numai trompete ! Afara cu Moldovan !

12. DACA ATATA POTI MOLDOVANE, MAI BINE LASA PE ALTUL IN LOCUL TAU SA SALVEZE ECHIPA.MIRCEA CRAINICIUC AR FI SOLUTIA,SI PANZARU DE LA BRAILA SAU FLORIN CRISTESCU ANTRENORI.