Bukovina a câștigat manșa tur din optimile Cupei U19

Bucovina Vicovu de Jos a castigat sambata, pe teren propriu, in fata harghitenilor de la Korondy Junior Corund, cu scorul de 6-4 (3-3), intr-un meci contand pentru mansa tur a optimilor de finala din Cupa Romaniei la futsal pentru echipele de juniori under-19. Trupa lui Cristin Burlica si-a asigurat victoria prin golurile marcate de Beniamin Cardei (doua), Daniel Schipor (doua), Florin Ionesi si Adrian Coroama.  “Ne-am vazut condusi dupa primul sfert de ora cu 0-3, dar am reusit sa egalam pana la pauza. In repriza a doua ne-am desprins la 6-3, dar am primit gol pe contraatac pe final de joc”, a precizat antrenorul Bukovinei Vicovu de Jos, Cristin Burlica.

Viitorul Buzau – KSE Targu Secuiesc 9-6
Ceahlaul Piatra Neamt – Olimpia Ramnicu Sarat (marti)

Meciurile retur din optimile de finala ale Cupei Romaniei la futsal – under 19 sunt programate duminica, 17 februarie.

Echipa de seniori a parasit competitia

In schimb, echipa de seniori de la Bukovina Vicovu de Jos a parasit Cupa Romaniei la futsal, dupa ce a pierdut duminica, pe teren propriu, in fata prim-divizionarei FK Odorheiu Secuiesc, cu scorul de 6-12 (2-6), intr-un meci contand pentru optimile de finala ale competitiei. Trupa condusa de Cristin Burlica a punctat prin Adrian Bostiog (2 goluri), Danut Tironeac (2) si Alin Schipor (2).

Inter Gheorgheni – Gloria Buzau (luni)

In urmatorul meci oficial, Bukovina Vicovu de Jos va evolua sambata, cu incepere de la ora 15.30, pe terenul celor de la Dunarea Calarasi, in etapa a XV-a din campionatul Ligii I la futsal.