Bucovina Rădăuți – Știința Miroslava: 2-0

Bucovina Radauti si-a consolidat locul pe podium in clasamentul seriei intai a Ligii a III-a, dupa ce a castigat, cu scorul de 2-0, meciul disputat sambata, pe Municipal, in fata Stiintei Miroslava.

Pe un vant puternic, care a pus probleme jucatorilor ambelor echipe, trupa antrenata de Dorin Goian si Daniel Balan a deschis scorul in minutul 27, cand Ionesi l-a surprins pe portarul advers cu un lob din coltul careului mare. Iesenii au incercat sa reactionize pana la pauza, dar Puianu a fost la post la executiile lui Agrigoroaei si Nemtanu. Repriza secunda a apartinut in totalitate radautenilor, gazdele reusind sa-si dubleze avantajul in minutul 55, prin Cerlinca, care a preluat o minge la marginea careului si l-a invins pe Turita cu un sut pe jos.  Scorul putea lua proportii in ultima jumatate de ora, cand Bucovina a ratat alte doua ocazii de gol prin Alecsandru si Stoian.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Vitu, Antonesei, Chirilescu – Bosinceanu, Stanescu, Ungurianu, Cerlinca, Busuioc, Ionesi. Pe parcurs au mai intrat: Stoian, Coroama, Coaja si Paius.