Bucovina Rădăuţi – Sporting Lieşti: 2-1

Lutac - Bucovina Radauti

ACS Bucovina Radauti si-a trecut in cont a patra victorie stagionala in Liga a III-a, dupa ce s-a impus vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, in fata galatenilor de la Sporting Liesti, intr-o partida din cadrul etapei a XI-a.

Cele doua formatii au incheiat alb prima repriza, dupa 45 de minute in care cele mai mari ocazii de gol au apartinut lui Amariei si Julei. Pe fondul dominarii teritoriale de dupa pauza, radautenii au deschis scorul in minutul 74, cand Visinar a finalizat cu capul, din sase metri, o actiune prelungita de atac la poarta oaspetilor. Cinci minute mai tarziu, “galben-albastrii” si-au dublat avantajul prin Lutac (foto), care a inscris cu un sut la coltul scurt dupa o pasa venita de la nou-intratul Sorodoc. Galatenii au redus din diferenta in minutul 84, in urma unei faze in care Vitu a deviat nefericit balonul in proprie poarta. In prelungiri, oaspetii au mai avut doua situatii de egala, dar Butnariu a scapat fara gol, iar Bucovina Radauti – Sporting Liesti s-a terminat 2-1.

Bucovina Radauti: Butnariu – Alecsandru, C. Ciurla, Hrimiuc, Antonesei – Julei, I. Plamada, Amariei, Visinar – Zaremba, Lutac. Antrenor: Iulian Ionesi. Pe parcursul intalnirii au mai intrat: Sorodoc, Stoian, Vitu si M. Apostol.