Bucovina Rădăuți – Sănătatea Darabani: 2-0

Bucovina Radauti s-a apropiat la doua puncte de locul secund in clasamentului seriei intai a Ligii a III-a, dupa ce s-a impus sambata, acasa, in fata celor de la Sanatatea Darabani, cu scorul de 2-0.

Trupa condusa de Dorin Goian si Daniel Balan n-a stralucit intr-o prima repriza in care singurele ocazii notabile le-au apartinut lui Ungurianu si Cerlinca. Gluma nu s-a ingrosat insa pe stadionul Municipal, gazdele reusind sa deschida scorul in fata ultimei clasate in minutul 47, can Ungurianu a transformat un penalty acordat pentru un hent. Scorul final, 2-1 in favoarea Bucovinei, a fost stabilit de nou-intratul Busuioc, care a marcat la prima sa atingere de balon, in minutul 90.

Bucovina Radauti: Zvoronciuc – Alecsandru, Vitu, Antonesei, Coaja, Danila, Stanescu, Ungurianu, Cerlinca, Paius, Ionesi. Au mai intrat: Balan, Busuioc, Ciobanu si Stoian.