Bucovina Rădăuți – Râmnicu Sărat: 4-0

Bucovina Radauti a reusit scorul etapei a XI-a, dupa ce a castigat sambata, pe pe teren propriu, in fata celor de la CSM Rimnicu Sarat, cu un categoric 4-0.

Trupa antrenata de Dorin Goian si Daniel Balan si-a facut singura meciul usor, reusind sa deschida scorul inca din minutul 10, cand Andrei Cerlinca a finalizat cu gol o faza colectiva de atac. Gazdele si-au dublat avantajul peste doar doua minute, prin Catalin Coroama, care a fost lansat pe flancul stang si l-a invins pe portarul buzoienilor cu sut in plasa laterala. Gruparea radauteana si-a incheiat turul de forta din prima repriza in minutul 28, cand Vasile Danila a stabilit scorul pauzei la 3-0, dupa ce finalizat cu capul o centrare trimisa in careu. Titularizat in premiera intre buturile Bucovinei, tanarul Iulian Marcu s-a evidentiat pe parcursul reprizei secunde, cu o interventie buna la una dintre putinele ocazii ale oaspetilor. Scorul final a fost stabilit in minutul 80, de Radu Ungurianu, decarul gazdelor finalizand cu gol o actiune personala.

Bucovina Radauti: Marcu – Alecsandru, Vitu, Visinar, Antonesei – Stanescu, Danila – Cerlinca, Ungurianu, Coroama – Ionesi. Au mai intrat: C. Buziuc, R. Ciobanu, Stoian si D. Balan.