Bucovina Rădăuți – Oțelul Galați: 0-1

Bucovina Radauti a suferit a doua infrangere consecutiva pe teren propriu de la startul returului, dupa ce a pierdut marti, pe stadionul Municipal, in fata Otelului Galati, cu scorul de 0-1, intr-un meci din etapa a XIX-a a Ligii a III-a.

Gruparea radauteana a avut sansa deschiderii scorului in debutul reprizei secunde, dar Iulian Ionesi a sutat din interiorul careului in portarul Udeanu. Pe contre, George Carjan a marcat unicul gol al intalnirii in minutul 60, dupa ce a finalizat cu capul, din sase metri, o centrare venita de pe partea dreapta.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Visinar, Florescu, Antonesei – Balan, Vitu, Timis, Ungurianu – Ionesi, Stoian. Robert Ciobanu a intrat pe parcurs.

Otelul: Udeanu –David, Gâta, Moglan, Manau – Chiriac, Crihana – Al. Vasile, Necsulescu, Bahnasu – Carjan. Au mai intrat: Musca, Danciu, Vlad si Matei.

In urma acestei infrangeri, trupa antrenata de Dorin Goian si Daniel Balan a ramas pe locul 8 in clasamentul Seriei I, la zece puncte de ocupanta locului 5.

15. Metalosport Galati 19 0 0 19 2-130 -12

In runda urmatoare, Bucovina Radauti va evolua tot pe teren propriu, vineri dupa-amiaza, cu incepere de la ora 17.00, impotriva celor de la CSM Focsani.

Un comentariu

1. Ma baieti nu va inteleg de ce ati jucat asa de slab cu Galatiu. Pai la altele meciuri erati mai hotarati se vedea in teren cu intrati si prin alunecare si cum erati bataiosi, chiar nu va pasa ca erau multi suporteri pe stadion si Primarul? Pe vremea lui Olarean va plangeati ca nu aveti bani nici de apa plata si acum cand aveti sponsorizare deplina va bateti joc. Hai sa vedem ce faceti cu Focsaniu ca daca jucati tot asa o sa pierdeti suporterii…