Bucovina Rădăuţi – Râmnicu Sărat: 1-0

Bucovina Radauti

In ciuda gravelor probleme financiare, jucatorii de la Bucovina Radauti au strans randurile si au bifat prima victorie in noul sezon al Ligii a III-a, scor 1-0, sambata, pe teren propriu, in fata buzoienilor de la Olimpia Ramnicu Sarat.

Dupa o prima repriza fara mari ocazii de poarta, gazdele s-au instalat in jumatatea adversa dupa pauza, iar golul a venit pana la urma in cel de-al patrulea minut de prelungire. Atunci, Bucovina a beneficiat de o lovitura libera de la mijlocul terenului, C. Ciurla a recentrat mingea intr-un careu supraaglomerat, iar Julei a inscris cu un sut fara preluare de la zece metri.

Bucovina Radauti: Butnariu – Alecsandru, Vicol, C. Ciurla, Antonesei – I. Plamada, Vitu, Amariei, Stoian – Ionesi, Lutac. Antrenor: Iulian Ionesi. Pe parcursul intalnirii au mai intrat pe teren: Julei, Zaremba si M. Apostol.