Rădăuţi – Paşcani: 0-1

Radautiul a incheiat sezonul de toamna asa cum l-a inceput: cu o infrangere pe teren propriu. In ultima runda programata in acest an in Liga a III-a, echipa antrenata de Daniel Stoica a cedat azi, cu 0-1, in fata celor de la Kosarom Pascani.

“Galben-albastrii” au vrut sa se desparta de publicul radautean cu un rezultat pozitiv, au dominat autoritar prima repriza, dar au suferit din nou la capitolul finalizare, ratand pana la pauza trei ocazii clare prin Popescu si Hrimiuc. Zaremba i-a imitat in debutul partii secunde, sutand la cativa centimetri de viclu de la circa 25 de metri, iar pe contre pascanenii au marcat unicul gol al intalnirii in minutul 75, cand Lipovanu a inscris din coltul careului mic dintr-o pozitie suspecta de off-side.  Gazdele au fortat egalarea pe final, dar Popescu a sutat peste transversala portii lui Luca. Bucovina putea obtine in extremis un punct din intalnirea de astazi, dar centralul bacauan Serghiu Mavriche le-a refuzat radautenilor un penalty clar in minutele de prelungire, la un fault evident in careu comis asupra lui Popescu.

Scor final 0-1, iar Bucovina Radauti incheie anul pe ultimul loc in clasamentul Seriei I a Ligii a III-a. Cu ocazia meciului de astazi, in tricoul “galben-albastrilor” a debutat si Marius Negrut, un atacant in varsta de 22 de ani venit de la  Dante Botosani.

Bucovina Radauti: Butnariu – A. Ciurla, Alupei, Hrimiuc, Aghiorghiesei, C. Ciurla, Popescu, Zaremba, Pasaila, Botusan, Negrut. Au mai evoluat: Mihailovici si Viu.