Bucovina Rădăuți – Gaz Metan Mediaș, în șaisprezecimile Cupei României

Sortii au decis! Bucovina Radauti va infrunta, in saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei, prim-divizionara Gaz Metan Medias. Programat in perioada 25-27 septembrie, meciul are sanse destul de mici sa se dispute la Radauti, in conditiile in care stadionul Municipal este intr-o stare precara si nu are momentan toate avizele necesare pentru a gazdui un joc de asemenea nivel.

Sunt multumit de tragerea la sorti. Intalnim pana la urma o echipa de Liga I. Important este unde vom juca, pentru ca, in acest moment, sansele ca meciul sa se dispute la Radauti sunt destul de mici. Vom discuta zilele viitoare cu conducerea administrativa pentru a vedea ce variante avem”, a precizat antrenorul Bucovinei Radauti, Dorin Goian.

Cel mai important meci al unei echipe radautene din ultimii 35 de ani anunta si un duel fratricid intre Cosmin Buziuc (Bucovina) si Alexandru Buziuc (Gaz Metan). Bucovina Radauti a ajuns pana in saisprezecimile de finala ale Cupei Romaniei dupa ce a eliminat pe parcurs formatiile Sanatatea Darabani (scor 1-0), Foresta Suceava (scor 1-0) si Stiinta Miroslava (2-0, dupa prelungiri).