Bucovina Rădăuți – CSM Roman: 1-0

Bucovina Radauti a inceput cu dreptul noul sezon al Ligii a III-a. In prima etapa, echipa antrenata de Dorin Goian si Daniel Balan s-a impus sambata, pe stadionul Municipal, in fata celor de la CSM Roman, cu scorul de 1-0. Gruparea radauteana a marcat inca din minutul 6, cand Ionesi a profitat de o balbaiala a defensivei nemtene, a pasat pe sase metri pentru Coroama, iar atacantul venit de pe Areni a trimis mingea in plasa cu latul. Gazdele isi puteau dubla avantajul pe parcursul reprizei secunde, dar sutul expediat de Danila a nimerit bara portii adverse. Bucovina – CSM Roman s-a terminat 1-0.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Visinar, Vitu, Ciobanu – Stanescu, Danila, Ungurianu – Cerlinca, Ionesi, Coroama. Au mai intrat: Stoian, Duceac, Buziuc si Balan.

Am facut un joc bun, in care ne-am creat multe oportunitati de a marca, spre deosebire de oaspeti, care au avut o singura ocazie de gol la o faza fixa. Ne-a lipsit ultima pasa, nu am fost lucizi la finalizare, altfel am fi inscris mai mult”, a precizat antrenorul Bucovinei, Dorin Goian.