Bucovina Rădăuți – CSM Roman: 0-0

Bucovina Radauti a ajuns la opt meciuri consecutive fara infrangere in Liga a III-a, dupa ce a remizat sambata, scor 0-0, in compania celor de la CSM Roman.  Prudenta a fost cuvantul de ordine intr-o prima repriza in care Visinar, cu o lovitura de cap, dupa un corner, respectiv Scanteie, cu un sut din interiorul careului, blocat de Prutean, au avut cele mai mari ocazii de poarta. Condusa de pe banca tehnica de Dorin Goian, formatia radauteana a cautat golul victoriei in ultimul sfert de ora, dar Jamilu a fost blocat la sacrificiu de portarul oaspetilor, iar Stoian a trimis din voleu, de pe sase metri, peste tinta.

Bucovina Radauti: Prutean – Alecsandru, Visinar, Florescu, Antonesei – Vitu, Jamilu – Ungurianu, Ionesi, Stoian – Ciobanu. Au mai jucat: Timis si Macovei.