Bucovina – Năvodari: 29-28

CSM Bucovina Suceava a inregistrat a doua victorie consecutiva in Divizia Nationala de rugby, dupa ce s-a impus sambata, pe terenul Unirea, cu scorul de 29-28, in fata nou-promovatei CS Navodari, intr-o partida contand pentru etapa a V-a.

Cu o linie de treisferturi mult mai rapida, constantenii au dominat prima repriza, oaspetii intrat la pauza cu un avans de sase puncte, scor 16-10. Trupa antrenata de Constantin Vlad si-a revenit in partea secunda, cand a fortat cu pachetul de inaintare si a culcat in cinci randuri balonul in terenul de tinta al oaspetilor prin Nichiforiuc, doua eseuri, Tolos, Albu si Stefan Stefaroi, cate un eseu. Dumitru Stefaroi a transformat in doua randuri de pe con, iar gruparea suceveana s-a impus in final cu scorul de 29-28 si bifeaza astfel patru puncte in plus in clasament.

CSM Bucovina: Pascari, Albu, Zup, Constantineanu, Varvaroi, Tolos, Buzatu, Nichiforiuc, Cretuleac, Flutur, Macovei, St. Stefaroi, Tepsanu, Stefancu, D. Stefaroi. Au mai intrat: St. Rusu, Bursuc, Lupei, Coca, Oanea, Brateanu si Oprea.