Bucovina a trecut la șefie

Bucovina Fratautii Noi a preluat sefia clasamentului in campionatul judetean al Ligii a 4-a, dupa ce s-a impus, astazi, cu scorul de 6-2, pe terenul celor de la Avantul Volovat, intr-o partida contand pentru etapa a 11-a din cadrul actualului sezon. Noul lider si-a asigurat a saptea victorie stagionala prin golurile marcate de Pacurari (2), Vicu, Craciun si C. Munteanu (2), ultimul deschizand scorul dintr-o lovitura de la 11 metri.

Intr-un alt joc al zilei, Sporting II Arbore a urcat pe locul secund al ierarhiei, la egalitate de puncte cu prima clasata, dupa ce a castigat cu scorul de 3-2, pe terenul celor de la Florconstruct Patrauti, gratie golurilor inscrise de Prichici (2) si Breniuc, gazdele reducand din diferenta prin Stamate si Romas, ultimul inchizand tabela dintr-un penalty. In derbyul rundei, Minerul Iacobeni a trecut, cu scorul de 2-0, de fostul lider al clasamentului, Foresta Malini, prin doua goluri marcate inca din prima repriza de catre Irimia si Bostan, oaspetii terminand intalnirea cu un jucator mai putin pe teren, dupa ce Aileni a fost eliminat dupa pauza.

2. Sporting II Arbore 11 8 1 2 26-13 25p
3. Minerul Iacobeni 11 7 3 1 40-13 24p
4. Foresta Malini 11 7 2 2 49-14 23p
5. Rapid II Mihoveni 11 7 1 3 31-24 22p
6. Cs Gura Humorului 11 5 3 3 26-17 18p
7. Moldova Draguseni 11 5 1 5 24-21 16p
8. Vointa Stroiesti 11 5 1 5 10-18 16p
9. Florconstruct Patrauti 11 5 0 6 19-28 15p
10. Unirea Boroaia 11 4 1 6 26-20 13p
11. Viitorul Liteni 11 4 1 6 18-27 13p