Bradul domină Seria a II-a

Bradul Putna a avut duminica cel mai greu meci de pana acum in actuala editie de campionat. Elevii lui Ciprian Cretan s-au deplasat la Fratautii Vechi decisi sa se intoarca cu prima victorie de pe acest teren. Partida a inceput cum nu se poate mai rau pentru putneni, gadele deschizand scorul in minutul 12. Egalitatea avea sa se restabileasca abia in minutul 33, prin Lelcu. Repriza a doua consemneaza si desprinderea pe tabela. Oaspetii inscriu mai intai in minutul 60 prin Tugiu, ducand scorul la 3-1 prin acelasi Lelcu. Portarul Pascal s-a facut si el remarcat cu precadere in cea de a doua repriza, cand a blocat cateva atacuri ale Progresului.

Seria a II-a este dominata autoritar de Bradul Putna, principala urmaritoare, Avantul Gramesti fiind la sase puncte distanta, desi s-a impus pe propriul teren cu 1-0 in fata celor de la Viitorul Adancata. Va prezentam celelalte rezultate ale etapei a IX-a:
Bucovina Radauti 3 – 2 Bucovina Serbauti
Progresul Fratautii Vechi 1 – 3 Bradul Putna
Danalis Zvoristea 1 – 1 Victoria Paltinoasa
Avantul Gramesti 1 – 0 Viitorul Adancata
Unirea Horodnic 2 – 4 Locomotiva Dornesti