Au probleme la finalizare

Leonard Bibirig s-a aratat multumit de jocul prestat de Universitatea in prima repriza a jocului cu Stiinta Bacau, precizand ca nu este interesat atat de rezultatele din aceste amicale, ci de consolidarea relatiilor de joc si de rezolvarea problemelor de finalizare, “studentii” ratand, astazi, sase aruncari de la 7 metri.

A fost un nou test util, in care am incercat diferite formule de joc atat pe faza de atac, cat si pe aparare. In prima repriza am avut o evolutie multumitoare, dar intampinam in continuare probleme de finalizare in situatie de unu la unu cu portarul advers, dovada ca in acest meci am ratat nu mai putin de sase aruncari de la 7 metri. In astfel de jocuri, prioritar pentru noi este sa-i aducem intr-o forma cat mai buna pe jucatorii care vin dupa accidentari si sa ne consolidam relatiile de joc din cadrul echipei”, a declarat Leonard Bibirig, dupa cel de-al doilea esec cu Stiinta Bacau, scor 27-32.