Au contat doar o repriză

Universitatea II a pierdut astazi, cu scorul de 35-41, pe terenul formatiei Stiinta II Bacau, intr-un meci contand pentru prima etapa a returului I din cadrul Diviziei A1. Echipa suceveana a inceput in forta jocul, reusind sa conduca dupa primele zece minute la o diferenta de cinci goluri, scor 4-9. Cu un portar Erhan in mare forma, gazdele au redus din handicap spre finalul primei reprize, pauza consemnand scorul de 19-21.

Gruparea bacauana si-a continuat cursa de recuperare in debutul reprizei secunde, cand a marcat de sase ori consecutiv si a rasturnat scorul la 26-23, in minutul 39. Din acest moment confruntarea a fost la discretia gazdelor, care s-au distatat treptat la 35-26, in minutul 47. La final a fost 41-35 pentru Stiinta II Bacau.

Universitatea II Suceava: Spiridon, Drăghici – Dumitraş (9 goluri), Roşu (8), Ţigănuşu (4), Zvanciuc (4), Şerban (3), Buga (2), Bahan (2), Vele (1), Petrea (1), Târzioru (1), Toşa, Smeu. Antrenor: Răzvan Bernicu.