AS Şomuzul Preuteşti forţează miercuri calificarea în Turul III al Cupei României

Somuzul Preutesti forteaza calificarea in Turul III din faza nationala a Cupei Rominiei in meciul eliminatoriu pe care il are programat miercuri, pe teren propriu, cu incepere de la ora 17.30, in fata iesenilor de la Stiinta Miroslava.

Somuzul Preutesti a ajuns in Turul II al Cupei Romaniei dupa ce a eliminat, tot pe teren propriu, in turul inaugural, formatia FC Bistrita, cu scorul de 1-0.

De partea cealalta, Stiinta Miroslava a fost acceptata de FRF direct in Turul II din postura de ocupanta a locului 3 in sezonul trecut al Ligii a III-a – seria I.

Incepind din aceasta vara, la echipa din Miroslava evolueaza si doi fosti componenti ai Bucovinei Pojorata, e vorba de Andu Moisi si Alexandru Marin.

Foto: www.cronicadefalticeni.ro

Somuz Preutesti - Stiinta Miroslava

Tot miercuri ar fi trebuit sa intre in competitie si Bucovina Pojorata, dar cum gruparea de la poalele Giumalaului s-a retras din toate competitiile dupa retrogradarea in Liga a III-a, Petrotub Roman se va califica la “masa verde”.

Programul turului II al Cupei Romaniei:

Euromania Dumbraveni (VN) – Aerostar Bacau (BC)
Unirea Cristuru Secuiesc (HR) – Olimpia Râmnicu Sarat (BZ)
Vointa Ion Creanga (NT) – Metalosport Galati (GL)
Atletico Vaslui (VS) – Sporting Liesti (GL)
Somuzul Preutesti (SV) – Stiinta Miroslava (IS)
Transdor Tudora (BT) – CSM Pascani (IS)
Victoria Mihai Viteazu (CT) – Înainte Modelu (CL)
CSM Olteni}a (CL) – FC Viitorul II (CT)
Unirea Slobozia (IL) – Delta Dobrogea Tulcea (TL)
Soimii Lipova (AR) – Millenium Giarmata (TM)
ACS Ghiroda (TM) – National Sebit (AR)
CS Ineu (AR) – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic (TM)
Industria Sârmei (CJ) – Performanta Ighiu (AB)
Sanatatea Cluj (CJ) – Industria Galda (AB)
Somesul Oar (SM) – Fotbal Comuna Recea (MM)
FC Zalau (SJ) – Unirea Jucu (CJ)
FC Avrig (SB) – Avântul Reghin (MS)
CS Iernut (MS) – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (HR)
ACS Filiasi (DJ) – CS Podari (DJ)
Unirea Bascov (AG) – SCM Pitesti (AG)
Flacara Moreni (DB) – Petrolistul Boldesti (PH)
CS Paulesti (PH) – Urban Titu (DB)
AS Electroaparataj (B) – Dinamo II (B)
Viitorul Domnesti (IF) – Metalul Resita (CS)
Gloria Popesti Leordeni (IF) – Concordia II Chiajna (IF)
Metaloglobus Bucuresti (B) – FC Voluntari II (IF)

Petrotub Roman, Metalurgistul Cugir, International Balesti (GJ), Cetate Deva, Unirea Brinceni (TR), Posada Perisani (VL) si FC Harman se vor califica la “masa verde” in Turul III al Cupei Romaniei, programat pe 14 septembrie.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "AS Şomuzul Preuteşti forţează miercuri calificarea în Turul III al Cupei României"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*