VIDEO| Armonia s-a oprit în sferturile Cupei

CS Armonia Falticeni si-a incheiat aventura in Cupa Romaniei la fotbal feminin. Echipa antrenata de Marcel Irimie a parasit competitia in faza sferturilor de finala, dupa ce a pierdut marti, pe stadionul Tineretului din Falticeni, cu scorul de 3-4 (3-2), in fata prim-divizionarei Real Craiova.

Gruparea falticeneana a facut o prima repriza excelenta, intrand la pauza cu un avantaj de 3-2, gratie golurilor marcate de Dumitru (doua) si Rosu. Cu un plus la capitolul experienta, formatia olteana a intors insa scorul in partea secunda si s-a calificat in semifinale dupa ce s-a impus in final cu 4-3.

Armonia Falticeni: Balaneasa – Mitrut, Tibichi, Spatar, Lazar, Dumitru, Cotos, Daniliuc, Rotari, C. Rosu, Patraucean. Antrenor: Marcel Irimie. Pe parcursul intalnirii de ieri au mai intrat: Axinte, Onofrei, Vieru si Hasna.

Partida de ieri a fost arbitrata de o brigada din Botosani, formata din Denis Cretu, la centru, asistat la tuse de Adrian Mihaita Noroc si Radu Cretu.

Am fost foarte aproape de cel mai frumos rezultat din istoria clubului, o calificare in semifinalele Cupei Romaniei. Din pacate, nu a fost sa fie. Cele doua greseli personale pe care le-am facut in repriza secunda, ne-au costat calificarea”, a precizat antrenorul Marcel Irimie.