Armonia Fălticeni a început returul

Feminin. Armonia

Armonia Falticeni a inceput anul cu o infrangere, echipa antrenata de Marcel Irimie pierzand, duminica, pe terenul gruparii CSS Targoviste, cu scorul de 1-6, in prima etapa din returul Ligii I la fotbal feminin. Cu cinci debutante in fata liderului seriei de est, formatia falticeneana a marcat golul de onoare prin Onofrei, pe parcursul reprizei secunde.

Armonia Falticeni: Balaneasa – Axinte, Tatar, Tibichi, Rosu, Dumitru, Vieru, Patraucean, Mitrut, Hasna, Daneliuc, Rotari. Antrenor: Marcel Irimie. Pe parcursul jocului au mai intrat Ciobanu, Cotos si Onofrei.

Rezultatele etapei a XI-a:

Selena Constanta – Universitatea Alexandria: 2-1
CSS Targoviste – Armonia Falticeni: 6-1
Universitatea Galati – CSM Pascani: 4-0
Magura Bacau – Viitorul Buzau: 4-0
Viitorul Reghin a stat in aceasta runda.

In urmatorul meci oficial, cel mai important din istoria clubului, Armonia Falticeni va primi marti, de la ora 11:00, pe stadionul Tineretului, vizita formatiei Real Craiova, in sferturile Cupei Romaniei la fotbal feminin.