Amical | Şomuz Fălticeni – Bucovina Pojorâta: 0-2

Bucovina Pojorata si-a trecut in cont prima victorie in pregatiri, dupa ce s-a impus vineri, in fata liderului Ligii a IV-a, Somuz Falticeni, cu scorul de 2-0, intr-un meci amical desfasurat pe stadionul Tineretului. Ambele goluri ale intalnirii au fost inscrise de mijlocasul Cornel Cainari, în minutele 22 si 75.

Somuz Falticeni: Pascal- Breniuc, Furtuna, Neagoe, Stefaroi- Martin, Mercas, Nechitoaia, Visinar – Cara, Cutas. Au mai intrat: Paval, Papaghiuc si Seliuc.

Bucovina Pojorata (prima repriza): Puianu – D. Cristescu, Rauta, Moisii, Acostachioae – Pâslaru, Jugaru, Nutescu, Juncanariu – Buhacianu, Cainari.

Bucovina Pojorata (repriza a doua): Pop – Vitu, Rauta, Jarda, Dutica – Buhacianu, Vl. Stanescu, Cainari, Martin – Al. Marin, M. Coman.

Pâna la reluarea campionatului Ligii a II-a, programata pe data de 27 februarie, Bucovina Pojorata va mai disputa doua meciuri de pregatire. Marti va intalni divizionara a treia Stiinta Miroslava, iar vineri are revansa cu Rapid.