Amical| Rapid – Panciu: 2-0

Rapid Suceava a bifat a doua victorie in meciurile de pregatire programate in aceasta iarna, dupa ce s-a impus, cu scorul de 2-0, in fata celor de la FC Panciu, intr-un joc amical desfasurat azi pe stadionul din Campulung Moldovenesc. “Ceferistii” si-au asigurat succesul prin golurile lui Tincu (penalty) si Moldovan.

Rapid Suceava (prima repriza): Preda – Suleru, Fl. Plamada, Velescu, Spatar, Romaniuc, Tincu, Sumanariu, Semeghin, Marinkovic, Negru.

Rapid Suceava (repriza secunda): Prutean – Bosancu, Ailenei, Hrimiuc, Oniu, Jalba, Stanescu, Ghiviziu, Moldovan, Golofca, Ionesi. Au mai intrat: I. Plamada si Burlacu.

In urmatorul amical, Rapid va juca vineri, pe stadionul din Itcani, in compania celor de la Sporting Suceava.