Amical | Foresta – LPS Suceava (JA): 5-1

Foresta a sustinut luni dupa-amiaza, pe terenul sintetic al Liceului cu Program Sportiv, un meci-scoala in compania “republicanilor” lui Aurel Constantin.

Cu aceasta ocazie, “galben-verzii” au testat patru jucatori noi, este vorba de mijlocasul de banda armean Edgar Movsesyan (18 ani) si de francezii Wilhem Renquin (21 de ani), Seven Cem (19 ani) si Dali-Amar Belkacem (19 ani).

Desfasurat pe parcursul a doua reprize a cate 30 de minute, meciul s-a incheiat cu victoria Forestei, scor 5-1. Movsesyan, cu un hattrick, Coroama, cu o dubla, respectiv Negura si-au trecut numele pe lista marcatorilor.

Foresta a evoluat in formula: Cojocariu – Pavaluc, Mazareanu, Cem, Renquin – R. Sumanariu, Barbosu, Movsesyan, Belkacem, Rotariu – Coroama.

O parte dintre jucatorii folositi luni s-ar putea regasi in lotul cu care Foresta va aborda urmatoarea etapa de campionat. Sambata, cu incepere de la ora 11.00, pe stadionul Areni, echipa suceveana va infrunta pe Metaloglobus.