Amical | FC Botoşani – Foresta: 3-0

Foresta si-a testat fortele in compania celor de la FC Botosani. Desfasurat vineri, pe stadionul Municipal, meciul amical dintre cele doua rivale din nordul Moldovei s-a incheiat cu victoria botosanenilor, care s-au impus cu 3-0.

Plecati peste Siret fara antrenorul Cristi Popovici, “galben-verzii” au avut prima ocazie a intalnirii prin Dumitriu, care l-a evidentiat pe Cobrea cu un sut din afara careului. Gazdele au deschis scorul in minutul 12, cand Hantascu a faultat in interiorul suprafetei de pedeapsa, iar Vasvari a inscris de la 11 metri. Trupa pregatita de Leo Grozavu si-a conturat victoria in minutele de prelungire, cand a mai punctat de doua ori prin Sg. Popovici si Juncanariu.

Foresta: Hantascu – Masella, Asanache, Lung – Cerlinca, Stanescu, Dumitriu, Florescu – Cainari, Rusu, Vraciu.  Antrenor: Bogdan Tudoreanu. Au mai intrat: Niga – Druga, Al. Mutu, Grumezescu, C. Buziuc, Aeroaiei si Strugariu.

Foresta va sta in runda din acest weekend

Foresta Suceava va urmari de pe margine runda programata in acest weekend in Liga a II-a, echipa antrenata de Cristi Popovici urmand sa castige trei puncte la “masa verde” ca urmare a retragerii din campionat a celor de la CSM Ramnicu Valcea. Etapa a XXVI-a a picat la tanc pentru trei dintre componentii lotului sucevean, este vorba de Dudu Druga, Daniel Lung si Bogdan Rusu, care ar fi fost suspendati daca meciul cu CSM Ramnicu Valcea s-ar fi desfasurat.