Amical| CSMS Iaşi- Rapid: 5-0

Rapid Cfr Suceava a pierdut astazi, cu scorul de 0-5 (0-2), pe terenul divizionarei secunde Csms Iasi, intr-o partida de verificare desfasurata pe terenul sintetic al complexului sportiv “Emil Alexandrescu” din Copou.

Golurile echipei iesene au fost marcate de Onofras (’15), Petrovic (‘30), Herghelegiu (’55, ‘78) si Ciucur (‘70).

In minutele de prelungire ale meciului, Csms Iasi a ratat un penalty prin Nalati, mingea fiind parata de Pascal.

Rapid Suceava: Preda – Bosancu, Ailenei, Fl. Plamada, Oniu – Romaniuc, Stanescu, Tincu, Semeghin – Negru, Marinkovic. Pe parcursul jocului au mai intrat: Pascal, I. Plamada, Sumanariu, Golofca, Ionesi si Suleru.

Csms Iasi: Haisan – Cretu, Camara, R.Tincu, Mitrea, Onofras, Milea, Petrovic, Badic, Gado, Brajkovic. Au mai jucat: Balan, Popa, Tudor, Nalati, Codrea, Huma, Gorovei, Hutanu, Vladu, Vlaicu, Herghelegiu, Ciucur.