Amical | CSM Bacău – CSU Suceava: 37-37

CSU Suceava a incheiat la egalitate, scor 37-37, meciul amical  disputat vineri seara pe terenul prim-divizionarei CSM Bacau. Cu directorul tehnic Petru Ghervan pe banca, antrenorul Adrian Chirut fiind plecat la cursurile Master Coach, universitarii au intrat la pauza cu un handicap de doua goluri, 16-18, dar au revenit in repriza secunda, Cozorici stabilind scorul final dintr-o aruncare de la 7 metri.

CSU Suceava: Duman, Andrei – Oancea (9 goluri), Loic (7 goluri), Popia (6), Lupu (4), Popa (3), Kobzii (2), Pintilei (1), Cozorici (1), Leordean (1), Tofanel (1), Vizitiu (1), Mihalcea (1) si Alupoaei.

Formatia suceveana va disputa urmatorul meci oficial in Cupa Romaniei, duminica, 3 noiembrie, in deplasare, cu CSM Alexandria.