Amical | Bucovina Rădăuți – FC Botoșani II: 5-0

Bucovina Rădăuți a încheiat seria meciurilor de pregătire cu o victorie categorică. Trupa antrenată de Daniel Bălan s-a impus sâmbătă, pe stadionul Municipal, în fața formației FC Botoșani II, cu scorul de 5-0. Gruparea rădăuțeană a deschis scorul în prima repriză, printr-o lovitură de cap trimisă de Ionuț Plămadă și s-a descătușat în ultimele zece minute de joc, când a mai înscris de încă patru ori prin Coajă, autorul unei duble, Melinte și Netbai, ultimul transformând un penalty.

Bucovina: Zvoronciuc – Alecsandru, Antonesei, Mihăeș, Florescu, Vitu, Săh­lean, Dănilă, Busuioc, Plămadă, Stoian. Au mai intrat: Butnariu – Coroamă, Coajă, A. Ciobanu, R. Ciobanu, Bejenar, Netbai și Melinte.

Sâmbătă, în prima etapă din returul Ligii a III-a, Bucovina Rădăuți va primi vizita celor de la Hușana Huși.