Alte doua victorii pentru CSU

Handbalistii suceveni si-au facut o obisnuinta din a bate Dinamo la diferente mari de scor. In cele doua meciuri amicale sustinute la mijlocul acestei saptamani, Universitatea a marcat de 73 de ori in poarta brasovenilor.

Caracterul amical al jocurilor nu i-a oprit pe handbalistii suceveni sa mai bifeze inca doua victorii contra formatiei Dinamo Brasov. In primul meci, desfasurat miercuri seara, echipa pregatita de Leonard Bibirig a invins gazdele cu scorul de 43-30, dupa ce la pauza sucevenii conduceau cu 21-16. Cele doua formatii s-au intalnit din nou joi dimineata. Nici de data aceasta “studentii” nu au intampinat probleme in fata “cainilor”. Dupa o prima repriza in care Dinamo a marcat doar 9 goluri, scor 15-9, Universitatea s-a impus in final cu 30-23.