ACS Berceni – Bucovina Pojorâta: 4-0

Otelul Pojorata

Bucovina Pojorata a incheiat anul cu un singur punct obtinut in deplasare. Sambata, in ultima etapa programata in 2015 la matineu, formatia antrenata de Danut Mandrila a fost surclasata, cu 0-4, pe terenul gruparii ACS Berceni.

Trupa preluata recent de Marian Rada a inceput in forta in intalnirea, ilfovenii reusind sa deschida scorul inca din minutul 9, cand Paduretu a finalizat cu un sut plasat din sapte metri o pasa venita de la ivorianul Ettien. Fara replica din partea bucovinenilor, pana la jumatatea primei reprize, ilfovenii au avut alte doua ocazii prin Neagu, dar Pop a respins de fiecare data. Portarul oaspetilor nu a mai avut insa ce face in minutul 23, cand, in urma unei actiuni colective a celor din Berceni, Patrascu a modificat tabela la 2-0. La acest scor, Pojorata a scos capul de la cutie, dar Coman nu a nimerit tinta din pozitie excelenta. Au facut-o in schimb gazdele, in minutul 40, prin capitanul Epaminonda Nicu, care a stabilit scorul pauzei la 3-0, dupa ce a finalizat cu capul o centrare trimisa de pe partea stanga de Patrascu. Gazdele au redus turatia in repriza secunda, iar nou-intratul Colta a trecut pe langa golul de onoare, mijlocasul oaspetilor sutand in tribuna la o faza in care a scapat singur pe contraatac. Scorul final avea sa fie stabilit in minutul 85, cand Fasie a transformat un penalty acordat pentru un hent comis de Prundean.

ACS Berceni – Bucovina Pojorata s-a terminat 4-0 si gruparea de la poalele Giumalaului termina anul pe antepenutimul loc in clasamentul seriei intai.

ACS Berceni: R. Stoian – E. Nicu, Fasie, Cana, A. Radu – M. Neagu, Al. Radu, A. Patrascu, Paduretu – L. Dobre, Ettien. Antrenor: Marian Rada. Au mai intrat: C. Ionica, C. Mihai si R. Gheorghe.

Bucovina Pojorata: Pop – Cristescu, Prundeanu, Rauta, Dutica – S. Rus, Vl. Stanescu, Cainari, Juncanaru, Padurariu – M. Coman. Antrenor: Danut Mandrila. Au mai intrat: Patca, Acostachioaie si Colta.

CS Balotesti – Dacia Unirea Braila: 1-0
Rapid Bucuresti a stat in aceasta runda.