A doua victorie în amicale

Universitatea Suceava şi Minaur Baia Mare s-au înfruntat astăzi în cadrul unui joc amical desfăşurat la Bistriţa. La finalul celor 60 de minute, echipa pregătită de Leonard Bibirig s-a impus cu scorul de 40-32.

După amicalul cu HC Vaslui, Universitatea a avut programat vineri un nou meci de verificare, de data aceasta în compania ocupantei locului 10 în Liga Naţională, Minaur Baia Mare. La finalul primelor 30 de minute, sucevenii au condus cu scorul de 19-16. Pe parcursul reprizei secunde, jucătorii lui Leonard Bibirig au continuat să îşi majoreze avantajul, iar în minutul 42, scorul era 31-25 în favoarea Universităţii. Până la fluierul final “studenţii” au mai punctat de nouă ori, în vreme ce Minaurul a înscris doar şapte goluri. Scor final, 40-32. Până la reluarea campionatului, echipa suceveană mai are programat un amical, marţi, în compania Politehnicii Iaşi.