A doua victorie consecutivă

Selecţionata de juniori sub 16 ani a judeţului Suceava a bifat a doua victorie consecutivă în campionat. Jucătorii pregătiţi de Bogdan Grosu s-au impus cu scorul de 4-0 la Botoşani, într-un joc contând pentru etapa a VIII-a a sezonului regulat.

Sucevenii au început greu meciul, iar prima ocazie a întânirii le-a aparţinut gazdelor. Ehipa lui Bogdan Grosu a replicat în minutul 31, când Luţac a deschis scorul după o pasă venită de la Plăcintă. Echipa suceveană şi-a dublat avantajul în minutul 59, când acelaşi Luţac a înscris pentru 0-2. După doar patru minute, Strugariu a dus scorul la 0-3. Scorul final a fost stabilit de Luţac, care şi-a trecut în cont hat-trick-ul în urma unei acţiuni personale.

În penultima etapă, selecţionata Sucevei va primi vizita juniorilor din judetul Neamţ, într-un meci programat miercurea viitoare pe stadionul “Nada Florilor” din Fălticeni.